Egy osztrák közgazdász Orbánt küldené tárgyalni Trumppal
Miközben Friedrich Merz német kancellárjelölt egy amerikai-európai szabadkereskedelmi megállapodásban reménykedik, egy osztrák közgazdász szerint Brüsszelnek Orbántól kéne segítséget kérnie.
Miközben Friedrich Merz német kancellárjelölt egy amerikai-európai szabadkereskedelmi megállapodásban reménykedik, egy osztrák közgazdász szerint Brüsszelnek Orbántól kéne segítséget kérnie.
A magyar miniszterelnöknek lehet a legnagyobb esélye a békés megállapodásra.
Gyorsan beleálltak a megválasztott amerikai elnökbe.
Vámtarifák, pofon a német és a francia gazdaságnak, nem tapsolnak most arrafelé.
Peking felszólította a hazai autóipar képviselőit, hogy fektessenek be többet azokban az uniós országokban, amelyek a vámok ellen szavaztak.
A magyar miniszter azt is leszögezte, hogy Von der Leyen felelőssége, hogy Európát belevitte egy vesztes háborúba.
Hiába Magyarország és Németország küzdelme, ennyit ér az uniós demokrácia.
Kína az elektromos autókra kivetett uniós vámokra válaszul vizsgálatot kért a Kereskedelmi Világszervezettől a tejtermékek állami támogatása miatt.
A kínai gyártású Tesla elektromos autókra kivetett 20,8 százalékos vámot a jövőben 9 százalékra mérsékelnék, ami jelentős engedmény lenne.
Az EU folytatja a tárgyalásokat a kínai hatóságokkal, és nyitottnak mondta magát olyan megoldásra is, amelynek révén a kiegyenlítő vámok elkerülhetők lesznek.
A politikai döntéshozók tehetetlenek az 1930-ban elfogadott vámtörvénnyel szemben, amelynek köszönhetően a 800 dollár alatti kínai csomagok vámmentesen léphetik át az Egyesült Államok határait.
Amerika legnagyobb zöldenergia-vállalatának a vezérigazgatója a napokban Financial Timesban szállt bele Bidenbe. Szerinte az USA a saját zöldfordulatának sikerét veszélyezteti, ha keménykedik Kínával, amely az olcsó napelemek legnagyobb gyártója.
Tervezett lépéssel gyakorlatilag száz százalékos védővámot fog kivetni Amerika a kínai gyártású elektromos autókra.
A kínai elektromosokra kivetett brutális vám a legrosszabb kampányhúzás, amit csak Biden elkövethetett. Az eredmény senkinek nem lesz jó, az amerikai vállalatoknak és fogyasztóknak a legkevésbé.
A vámszabályoknak megfelelően az emberéletek kioltására is alkalmas tárgy lefoglalásra került.
Az Európába irányuló megnövekedett ukrán export jelentős veszteségeket okoz az európai, főleg a frontországok gazdálkodóinak, ezért ezek az államok közös levélben fordultak az Európai Bizottsághoz, hogy tegyenek valamit a kialakult hátrányok orvoslása érdekében és szabályozzák a termelői piacokat.
Mire az Európai Unió bevezeti a védővámokat a Tesla ellen, India már el is engedi azokat. Így lesz egy igazi gyára. Modi miniszterelnök és Elon Musk nagy játszmája a végéhez közeledik. Brüsszelnek nagyon kellene figyelnie rájuk.